تاریخ انتشار: 24 اردیبهشت 1401 - ۰۸:۱۵
موضوع:‌ سیاسی
شماره:‌ 54789

شرکت ۷۹ هزار نفر در آزمون وکالت قوه‌قضاییه


به گزارش خبرگزاری شبستان، عبدلیان‌پور گفت: آزمون ملی وکالت با حضور ۷۹ هزار و ۱۱۶داوطلب، در ۵۰ حوزه امتحانی سراسر کشور برگزار شد، پذیرفته شدگان پس از طی مرحله مصاحبه و کارآموزی، پروانه وکالت دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز وکلا تصریح کرد: این آزمون فاقد ظرفیت بوده و پذیرفته‌شدگان پس از کسب حد نصاب نمره و تحویل مدارک در مصاحبه و آزمون شفاهی شرکت می‌کنند.

به گفته عبدلیان‌­پور، زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز وکلا تصریح کرد: پس از لغو آزمون وکالت کانون­ وکلای دادگستری در سال گذشته، آزمون مرکز وکلا به صورت فوق ­العاده برگزار شد تا حق داوطلبانی که خودشان را برای آزمون از پیش اعلام شده کانون­‌های وکلا آماده کرده بودند، تضییع نشود. اگرچه هماهنگی ­های برگزاری این آزمون فوق ­العاده، سخت و خارج از برنامه بود، اما رسالت مرکز در ارائه خدمات حقوقی ملی و ارتقا شان جامعه حقوقی و همچنین مواردی مانند حمایت از فارغ­ التحصیلان حقوق اقتضا می­کرد که به رغم همه مشکلات، این آزمون برگزار شود.

وی با اشاره به این موضوع که علاوه بر آزمون فوق ­العاده، آزمون وکالت سالانه مرکز طبق روال از پیش اعلام شده، برگزار خواهد شد، گفت: مرکز وکلا امسال دو آزمون وکالت برگزار خواهد کرد. قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب­ و­کار، نهاد وکالت را مکلف می‌کند تا هر ساله نسبت به برگزاری آزمون جذب کارآموز وکالت اقدام کنند.

عبدلیان­ پور تصریح کرد: مطابق قانون، داوطلبانی که بتوانند ۷۰ درصد میانگین نمره یک درصد بالاترین نمره آزمون را کسب نمایند قبول شده آزمون تلقی خواهند شد. لذا امکان این­که تعداد نفرات پذیرفته شده نسبت به پذیرفته شدگان آزمون­‌های قبلی مرکز وکلا کمتر و یا بیشتر باشد وجود دارد.

پایان پیام/50


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|منبع

مخبرنیوز می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها