... امروز: سه شنبه - 03 خرداد - 1401
سیاسی 24 اردیبهشت 1401 - ۰۸:۱۵ زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

شرکت ۷۹ هزار نفر در آزمون وکالت قوه‌قضاییه


به گزارش خبرگزاری شبستان، عبدلیان‌پور گفت: آزمون ملی وکالت با حضور ۷۹ هزار و ۱۱۶داوطلب، در ۵۰ حوزه امتحانی سراسر کشور برگزار شد، پذیرفته شدگان پس از طی مرحله مصاحبه و کارآموزی، پروانه وکالت دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز وکلا تصریح کرد: این آزمون فاقد ظرفیت بوده و پذیرفته‌شدگان پس از کسب حد نصاب نمره و تحویل مدارک در مصاحبه و آزمون شفاهی شرکت می‌کنند.

به گفته عبدلیان‌­پور، زمان دقیق اعلام نتایج اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز وکلا تصریح کرد: پس از لغو آزمون وکالت کانون­ وکلای دادگستری در سال گذشته، آزمون مرکز وکلا به صورت فوق ­العاده برگزار شد تا حق داوطلبانی که خودشان را برای آزمون از پیش اعلام شده کانون­‌های وکلا آماده کرده بودند، تضییع نشود. اگرچه هماهنگی ­های برگزاری این آزمون فوق ­العاده، سخت و خارج از برنامه بود، اما رسالت مرکز در ارائه خدمات حقوقی ملی و ارتقا شان جامعه حقوقی و همچنین مواردی مانند حمایت از فارغ­ التحصیلان حقوق اقتضا می­کرد که به رغم همه مشکلات، این آزمون برگزار شود.

وی با اشاره به این موضوع که علاوه بر آزمون فوق ­العاده، آزمون وکالت سالانه مرکز طبق روال از پیش اعلام شده، برگزار خواهد شد، گفت: مرکز وکلا امسال دو آزمون وکالت برگزار خواهد کرد. قانون تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب­ و­کار، نهاد وکالت را مکلف می‌کند تا هر ساله نسبت به برگزاری آزمون جذب کارآموز وکالت اقدام کنند.

عبدلیان­ پور تصریح کرد: مطابق قانون، داوطلبانی که بتوانند ۷۰ درصد میانگین نمره یک درصد بالاترین نمره آزمون را کسب نمایند قبول شده آزمون تلقی خواهند شد. لذا امکان این­که تعداد نفرات پذیرفته شده نسبت به پذیرفته شدگان آزمون­‌های قبلی مرکز وکلا کمتر و یا بیشتر باشد وجود دارد.

پایان پیام/50


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|منبع

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مخبرنیوز می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها